Türkçe Video Konferans Uygulaması OCTAPULL – Zoom Türkçe

Eğer birisi ile görüntülü görüşme yapmak istiyorsanız, bunun için bir yazılıma ihtiyacınız var. Telefonunuzdaki bir uygulama ya da bilgisayarınızdaki bir program bu yazılım olabilir. Video konferans uygulamaları diyebileceğimiz bu yazılımlar, insanları birbiri ile uzaktan bağlama işini gerçekleştiriyor. 

OCTAPULL da bu video konferans uygulamalarından bir tanesi. İşinizin verimini arttırmak için sunduğu uzaktan kanal yönetimi modelinin yanı sıra, tamamen Türkçe bir kullanım sunması ile yerli kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlıyor. 

Pandeminin başından beri hayatımızda olan Zoom uygulaması, video konferans görüşmeleri yapmak için yeterli olsa da Türkçe dil desteği sağlamadığı için insanlar problem yaşayabiliyor. Piyasadaki Türkçe video konferans uygulaması ihtiyacını karşılayan OCTAPULL, Zoom’un Türkçe alternatifi olarak piyasadaki yerini aldı. 

Zoom Türkçe Yapma – En Sık Görülen Problem

Zoom uygulaması bir anda hayatımızın her kısmında karşımıza çıkmaya başladı. Hem öğrenciler hem de çalışanlar için en çok kullanılan uygulamalardan birisi haline geldi. Öğretmenler dersleri bu uygulama üzerinden işliyor; yöneticiler takım toplantılarını bu uygulama üzerinden yapıyordu. 

Alışma sürecinden sonra bazı problemler ortaya çıktı. İngilizce olarak hizmet veren Zoom uygulamasının Türkçe dil desteği olmaması, büyük bir kısım için problem yaratıyordu. Bu dönemde internette en çok sorulan sorulardan bazıları şunlardı:

 • Zoom Türkçe kullanmak için ne yapmak gerekiyor?
 • Zoom dili Türkçe’ye nasıl çevrilir?
 • Zoom Türkçe yapmak için ne gerekiyor?

Bir anda tüm insanlar Zoom kullanmaya başlayınca, İngilizce bilmeyenler için problem yaşanmaya başladı. Zoom ise Türkçe dil desteği sağlamaması ile bu problemi daha da büyüttü. 

Zoom uygulamasını dil değiştirme imkan sunuyor aslında fakat uygulamayı İngilizce, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Çince, Japonca, Korece ve Rusça kullanmak mümkün olsa da, Türkçe kullanmak mümkün değildir. 

OCTAPULL – Türkçe Video Konferans Uygulaması

Zoom’u Türkçeye çevirme imkanı bulunmadığı için; Türkçe dil desteği sağlayan farklı bir video konferans uygulamasına ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. OCTAPULL, video konferans hizmeti sağlayan Türkiye merkezli bir girişimdir. Görüntülü görüşme yapmak için ihtiyaç duyulan yazılımı sunmasının yanı sıra, tamamen Türkçe arayüzü ile birlikte Zoom Türkçe indirmek isteyenler için alternatif oluşturur. 

OCTAPULL’un ücretsiz lisansı Octapull Free’yi hemen ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Octapull Free ile birlikte günlük işleriniz için ihtiyaç duyacağınız video konferans özelliklerine ulaşabilirsiniz:

 • Sınırsız birebir görüşme süresi,
 • 1 saat grup toplantı süresi,
 • Toplantı planlama/takvim,
 • Ekran paylaşımı,
 • Beyaz tahta kullanımı,
 • Arka plan değiştirebilme

Zoom kullanarak yapacağınız grup toplantılarındaki 40 dakika süre kısıtlaması, %100 Türkçe olan Octapull Free ile 1 saate kadar çıkabiliyor. 

Yabancı dil konusunda sıkıntı yaşayanlar için bir çözüm sunan OCTAPULL, bu çözümü sadece Türkçe dil desteği ile değil, sunduğu ekstra özelliklerle de daha zengin hale getiriyor. 

Uzaktan eğitim veren veya video konferans uygulamalarını profesyonel hayata adapte etmek isteyenler için de OctaMeet ve OctaSales çözümleri hayata geçiyor. 

Günlük İhtiyaçlar İçin – OctaMeet

OCTAPULL’un lisanslı ürünü OctaMeet, video konferans ihtiyaçlarını ücretsiz lisanslarla karşılayamayanlar için tasarlandı. 

Ücretsiz lisansımız Octapull Free ile yapabildiğiniz her şeyin üzerine OctaMeet ile beraber;

 • 30 saatlik grup toplantı süresi,
 • 1 GB depolama alanı,
 • Toplantı kayıt etme,
 • Webinar düzenleme gibi özelliklere de erişebiliyorsunuz. 

Kalabalık gruplara uzun toplantılar veya eğitimler hazırlayanların ihtiyaçları için tasarlandı. 30 saate yakın toplantı süresi ile beraber neredeyse istediğiniz kadar uzunlukta toplantılar düzenleyebilir, bu toplantıları kaydederek video paylaşım platformları üzerinden paylaşabilirsiniz. 

Eğer OctaMeet’i denemek, özelliklerini test etmek istiyorsanız 7 günlük ücretsiz deneme süresini başlatabilirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz alınmadan başlatacağınız deneme sürümünüzle beraber, sürenin sonunda eğer isterseniz aboneliğinizi başlatarak OctaMeet’in özelliklerinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

OctaMeet’in en güzel taraflarından birisi ise, yıllık taahhüt olmadan abonelik yaptırıyor olabilmeniz. Bu şekilde istediğiniz zaman aboneliğinizi sonlandırarak, bir uygulamaya bağlı kalmaktan kurtulabilirsiniz. 

Uygulamayı kullanırken herhangi bir problem yaşar veya sormak istediğiniz herhangi bir soru olursa Türkçe iletişim kurabileceğiniz canlı destek sayesinde tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz. 

Uzaktan Kanal Yönetimi İş Modeli İçin – OctaSales

Eğer video konferans uygulamalarına olan ihtiyacınız profesyonel düzeyde ise; herhangi ölçekte bir şirketiniz var veya büyük bir ekip yönetiyorsanız ihtiyacınız olan çözüm ise OctaSales

Tamamen Türkçe kullanabileceğiniz OctaSales sizlere iş dünyasındaki dijital dönüşümün son halkası olan DCM (distant channel management), yani uzaktan kanal yönetimi iş modelini sunuyor. 
Bu iş modeli ile birlikte iş yerinizin saha ekiplerini tek bir video konferans platformu üzerinden yönetebilme imkanı elde ediyorsunuz. DCM’den önce fiziksel olarak operasyonlarını gerçekleştiren saha çalışanları; OctaSales ile beraber operasyonlarını dijitale taşıyorlar.

Küçük, orta ve büyük çaptaki iş sahiplerinin verimliliğini artırmayı planlayan OctaSales; OctaMeet’in tüm özelliklerine ek olarak sunduğu:

 • planlama modülü,
 • raporlama modülü,
 • tahmin modülü ile işinizi büyütmeniz için size gerekli zemini hazırlıyor. 

Günlük kullanıcıların ihtiyaçları için tasarlanmış OctaMeet’e göre daha profesyonel bir hizmet sunuyor Octapull Pro. İş yerinizin DCM iş modelini kullanarak işleri bir sonraki seviyeye taşımasını hedefliyor. 

Türkçe Zoom Kullanmak İsteyenler İçin – OCTAPULL

Türkiye merkezli video konferans uygulaması sağlayıcısı OCTAPULL, Zoom uygulamasının nasıl Türkçe yapılacağını merak edip, yapamayacaklarını öğrenen kullanıcılar için aradıkları platform. 
Uzaktan kanal yönetimi iş modeline geçebileceğiniz OctaSales, ve diğer ücretli lisansımız OctaMeet ile VCaaS (video conference as a service) dünyasına giriş yapabilirsiniz. Bu ürünlerin deneme sürümlerini başlatarak hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. 

Ücretsiz bir Zoom Türkçe alternatifi arayanlar için de Octapull Free’yi hemen kullanmaya başlayabilir ve günlük video konferans ihtiyaçlarınızı çözebilirsiniz. 

Mobilde kullanmak için Google Play ve App Store üzerinden OCTAPULL uygulamasını indirebilir; web üzerinden de giriş yaparak hemen toplantılarınızı oluşturabilirsiniz.