Gizlilik Sözleşmesi

www.octapull.com (bundan böyle “Web Sitesi” şeklinde anılacaktır) adresi üzerinden Octapull’un web sitesine girerek veya ios tabanlı mobil cihazlardaki Octapull adlı uygulama ve Android tabanlı mobil cihazlardaki Octapull adlı uygulamayı (kısaca platform olarak anılacaktır) kullanarak hizmetlerden yararlanmanız sırasında size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabiidir. Web Sitesi’ni ziyaret etmekle/Mobil Uygulamaları indirmekle ve Platformlar vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Korunması ve Kullanılması

Octapull, kullanıcıları açısından daha güvenli bir ortam yaratmak amacıyla yeni nesil teknolojileri kullanmaktadır. Bu nedenle verilen bilgiler internetteki diğer kişiler tarafından görülemez. Kurumsal alımlarda aynı kurum içinde bulunan kişiler (hiyerarşik olarak) bilgilerini görebilir. Bireysel kullanımda ise kullanıcı kendisi paylaşmadığı sürece dışarıdan hiçbir kişi / kişiler bilgi / bilgileri görüntüleyemezler. Kullanıcı ve üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, burada belirtilen hükümler saklı kalmak kaydıyla kendi ticari sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır ve platformun her an işler, güncel ve erişime açık kalması için bahse konu platformları işlettiğini, bu hizmetin ifası ve işlem güvenliği için kullanıcılar tarafından platform üzerinde paylaşılan bilgileri, IP ve log kayıtlarını bilinen ve makul tedbirleri alarak bulut ortamında muhafaza ettiğini, platformu kullanmak ve burada veri paylaşmakla bu verilerin, IP ve log kayıtlarının ülke/saat/tarih bilgileri ile işleneceğini ve kayıt altına alınacağını beyan etmektedir. Bu bilgilere ancak kullanıcı veya üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde şirketimiz personeli ve bu amaçla izin verdiğimiz diğer kişiler tarafından ulaşılabilmektedir . Kamuya açık bilgiler ile yetkili makamların talebi veya yasal olarak açıklama yapılması gereken durumlarda size ait bilgiler açıklanabilir.

Kurumların verileri kendi sunucularında saklamayı talep etmeleri halinde bahsi geçen gizlilik politikasından farklı olarak, kurum, kendi sunucu güvenliğinden sorumlu olduğunu kabul eder.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler

Sizin Web Sitesi’ni kullanarak veya e-posta, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla kullanıcılardan elde edilen bilgiler tamamen özgür iradenizle tarafımıza sağladığınız bilgilerdir. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz ancak size daha çabuk, doğru, etkili ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için web sitemizde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır. Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep ettiğiniz hizmetin geçerliliğini, sorumluluk veya hakları etkileyebilir. Böyle bir durumda Octapull hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Octapull bir zarara uğradığı takdirde bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

Üyelik Sözleşmesi’ni kabul ederek platforma üye olmak isteyen tüm kullanıcıların, şirket veya kişisel bilgilerini tam olarak ve doğru şekilde vermesi zorunludur, ayrıca bazı ek bilgiler de istenebilir. Bu tür bilgilerin kaydı sürekli olarak sistemin sunucusunda/bulutta tutulur ve Platformun mevcut amaçlarına uygun olarak kullanılır. Octapull’un faaliyet amaçları doğrultusunda diğer üyelere gerekli bilgileri sağlamak, ziyaretçilere daha iyi bir hizmet sunmak ve istatistiksel veriler elde etmek amacıyla da bilgi istenebilir ve elde edilen bilgiler bu amaçlarla kullanılabilir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler

Web Sitesi’ni ziyaretiniz sırasında bilgisayarlar ve işletim sistemlerimizin sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla daha önce sitemize yaptığınız ziyaretlerde ve aldığınız hizmetlerde elde edilen bilgilerdir. Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler

Kurumsal anlaşmalarda şirket yetkilisi tarafından çalışan ile ilgili tarafımıza sağlanan ek bilgiler sistemde tutulacaktır. Bu bağlamda, kurumsal kullanıcıların paylaşılacak veriler ile ilgili detaylar için yetkilileri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Web Sitesi’ne ve hizmetlerimize olan talebi belirlemek amacıyla müşterilerimizin Web Sitesi’nde ziyaret ettiği bölümler kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgiler müşterilerimizin ihtiyacına göre şekillendirilecek içerik ve reklam çalışmaları hazırlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Octapull, 6563 Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında kendisi tarafından sunulan hizmetler hakkında genel/özel imkanların duyurulmasına, sunulan hizmetlere ilişkin memnuniyet anketi yapılabilmesine, güncel gelişmelerden haberdar edilmesine, kutlama amaçlı iletiler gönderilmesine, sunum ve bülten gibi içeriklerin paylaşılmasına, tanıtım, pazarlama ve reklamının yapılması için müşterilerine (kendileri tarafından tercih edilen kanalla) ilgili mevzuata uygun olarak ticari elektronik ileti ve diğer iletiler gönderebilir. Kullanıcılar, dilediği zaman iletişim tercihlerini değiştirebileceği gibi hiçbir gerekçe göstermeksizin kendisine gelen iletilerde belirtilen işlemi reddederek durdurabilir.

Octapull ile ilgili güvenlik, gizlilik veya güvenilirliğe dair bir ihlalin olduğunu düşündüğünüz bir durumun söz konusu olması halinde lütfen ……………. Nolu hattan veya support@octapull.com e-posta adresine mesaj gönderiniz.

Octapull’da yayınlanan içerik ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi hello@octapull.com adresine elektronik postayla gönderebilir veya Octapull Müşteri Hizmetleri’ni arayarak içerik ekibimize ulaşabilirsiniz.

OCTAPULL

OCTAPULL

© 2023 Octapull | Bütün hakları saklıdır .