Uzaktan Çalışanları İstihdam Eden ‘Remote’, 3 Milyar $ Değere Ulaştı

İş yerlerinin uluslararası çalışanları işe alımını kolaylaştıran girişim Remote Technology Inc., 300 milyon dolar daha yatırım alarak toplam 3 milyar dolarlık değere ulaştığını açıkladı.

Son yatırım; SoftBank Vision Fonu 2 ve hali hazırda yatırım yapmış olan Accel, Sequoia Capital, Index Ventures ve Two Sigma Ventures şirketlerinden geldi. Remote, 2019 yılında kurulduğundan beri toplam 495 milyon dolarlık fon yarattı.

Remote Technology Inc. Nedir?

Remote, şirketlerin işe alım süreçlerine yardımcı olan bir girişim. Oluşturduğu insan kaynakları platformu sayesinde şirketlere, 60’dan fazla ülkeden işe alım yapma imkanı veriyor.

Teknolojisi; şirketlerin işe alım süreçlerinde ihtiyaç duyduğu maaş düzenlemesi, çalışan kazanımları ve diğer alanlarda şirketlere yardımcı oluyor. Müşterileri arasında DoorDash, GitLab(Remote’un CEO’su Job van deer Voort’un eskiden çalıştığı şirket) gibi büyük çaplı oluşumlar bulunuyor.

Remote Technology Inc.’in Uzaktan Çalışmaya Bakış Açısı

‘’Gelecekte kariyer imkanlarını değerlendirebilmeniz için nerede yaşadığınızın bir önemi olmayacak.’’ diyerek uzaktan çalışmaya dair görüşlerini açıklayan CEO Van der Voort, danışmanlık verdiği şirketlere de ‘Siz sadece en iyileri işe almaya odaklanın.’ şeklinde öneri veriyor.

Startup, koronavirüs pandemisi sırasında inanılmaz bir büyüme gerçekleştirdi, bunun sebebini de dünyada daha fazla uzaktan çalışan istihdam edilmesinde görüyorlar.

Sadece Remote değil, aynı sektörde işe yapan Deel Inc. ve Papaya Global gibi şirketlerde aynı şekilde bir büyüme gerçekleştirdi.

Remote’un merkezi San Francisco’da bulunuyor. Fakat bir ofise sahip değiller çünkü uzaktan çalışma modelini benimsemiş durumdalar.

Remote’a yatırım yapan SoftBank Investment Advisers’ın yönetim partneri Brett Rochkind uluslararası uzaktan çalışanları işe alma trendinin devam edeceğini ve Remote’un bu sektörde attığı erken adımlarla birlikte, şimdiden sağlam bir yere sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca gelecekte şirketin halka açılacağına dair de güveni tam.


OCTAPULL

OCTAPULL

© 2024 Octapull | Bütün hakları saklıdır .